Jméno:
Heslo:
košík je prázdný

Ještě před koupí je zapotřebí obuv řádně vyzkoušet, aby zcela vyhovovalo velikostní číslo, šíře a střih obuvi. Při koupi obuvi z kůže je lépe, když sedí těsněji na noze, protože časem povolí. Obuv je nutné často střídat, zejména při deštivém počasí nebo při zvýšené potivosti nohou. Sledovat průběžně stav obuvi a v případě běžného opotřebení jednotlivých částí (např. nástrkové patníky) zajišťovat jejich opravu. Při obouvání uzavřených střihů používat nazouvací lžíci, aby se předešlo deformaci opatků. Obuv, vybavenou uzavíracími prostředky (šněrovadla, zdrhovadla, přezky) obouvat při povolení těchto prostředků. Chránit obuv před promáčením, chemikáliemi a ostrými předměty. V případě, že obuv promokne, nevysušovat ji v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů, aby nedošlo k jejímu poškození. Používat odpovídající napínáky nebo ji vycpat novinovým papírem a nechat ji dobře vyschnout při pokojové teplotě. Je nutné počítat s tím, že při zvýšené potivosti nohou nebo při provlhnutí obuvi může dojít k částečnému zapouštění barvy usňových podšívek. Obuv z přírodní usně vykazuje přírodní vzhled, proto drobné barevné odlišnosti nebo drobné defekty líce jsou charakteristickými znaky usně. Obuv, která nebude delší čas používána, ošetřit, vyztužit napínáky a uložit na suchém místě. Obuv pravidelně ošetřujte vhodnými čistícími a konzervačními přípravky. Jednotlivé typy Vám nabídne proškolený personál prodejny. Nezapomeňte, že pravidelným používáním těchto prostředků docílíte prodloužení životnosti zboží. Proto Vám doporučujeme následující návod k ošetřování obuvi vyrobené z těchto druhů svrškových materiálů.

Obuv se svrškem z hladké usně

Materiál již před prvním použitím chraňte impregnací. Zajistíte tak lepší ochranu usně. Ušpiněnou obuv po okartáčování setřete mírně vlhkým hadříkem, nechte dobře vyschnout a nakrémujte krémem v příslušném odstínu. Doleštění proveďte vhodným kartáčkem, Častým používání samoleštících krémů bez kombinování s běžnými konzervačními krémy může dojít k poškození lícové úpravy usně, Držte se zásady, že kvalitnější obuv vyžaduje kvalitnější přípravek Obuv se svrškem z olejovaných a mazaných usní Údržba ušpiněné obuvi je shodná s hladkou usní.

Obuv se svrškem z vlasových materiálů /velur/

Po vysušení očistěte od nečistot jemným silonovým nebo pryžovým kartáčkem. Při větším opotřebení povrchu můžete použít barevný nebo bezbarvý sprej na vlasové materiály, pro impregnaci a čištění těchto materiálů používejte jen určené spreje.

Obuv se svrškem z lakových usní

Očištění proveďte vlhkým hadříkem a useň natřete krémem na lakové usně tuto obuv nepoužívejte pod bod mrazu. Může dojít k jejímu popraskání.

Obuv se svrškem z textilních materiálů

Obuv očistěte za sucha jemným silonovým kartáčkem, pro impregnaci použijte neutrální sprej vhodný pro tyto materiály Upozorňujeme Vás, že obuv vyrobená z uvedených materiálů není vhodná pro nošení v deštivém počasí. Za zvláštní zmínku stojí podešve vyrobené z přírodní usně, které mají navíc zvýšený sklon k oděru. Proto doporučujeme zajistit jejich včasné podražení.

Obuv vyrobená z plastů a poromerů

Její údržba je jednoduchá - stačí ji omýt vlhkým hadříkem a vytřít ji do sucha, při častém provlhnutí zejména v zimním období ji pravidelně vysušujte při pokojové teplotě.

© 2015 Gang Shop - Vítězná 7 - Karlovy Vary - 360 01